"Mermerin içinde bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuşturana dek yontmaya devam ettim" 
Michelangelo

"
Tanrı İtalya’yı Michelangelo’nun tasarımlarıyla oluşturmuştur
Mark Twain

TOSKANA, İTALYA - CARRARA

Toskana, canlı renkli manzaralarıyla, tarihiyle, geleneksel en iyi mutfağıyla ve muhteşem sanatsal mirasıyla tanınır. Toskana, İtalyan Rönesansı’nın doğduğu yerdir ve Petrarch, Dante, Boccaccio, Botticelli, Michelangelo, Niccolò Macchiavelli, Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, Amerigo Vespucci, Luca Pacioli, Amedeo Modigliani and Giacomo Puccini gibi sanat ve bilim tarihinde etkili pek çok şahsiyete ev sahipliği yapmıştır. 
 

Carrara şehri, Toskana bölgesinde Carrione Nehri üzerinde Massa ve Carrara ilinde (in Italian: Provincia di Massa e Carrara) kuruludur. Bu il, bölgedeki iki ana şehre adını vermiştir – Carrara ve Massa. Şehirde, milattan önce Apuan Ligures burada yaşadığı 9. yüzyıldan bu yana, ikamet edildiği bilinir.

Bu yerleşim yeri inanılmaz derecede büyüleyici coğrafi alanda yer alıp, doğası görkemli geçmişine sahip olan manzarasıyla, Apuan Alplerinin gökyüzüyle birleştiği – Akdeniz’in mavi sularıyla bütünleştiği eşsiz bir güzellik kombinasyonuna sahiptir. Carrara yakınlarındaki dağlar karla kaplanmış gibi görünür, fakat gerçekte, görülen beyazlık dünyadaki en eski ve en beyaz mermerlerden oluşmuş bir manzaradır.  

Bu yerleşim yeri, Antik Roma zamanlarından bu yana kullanılan ve tüm dünyaya ihraç edilen beyaz Carrara mermeri üretimiyle ünlüdür. Carrara mermeri Jura jeolojik zamanından, Tethis Denizi derinliklerindeki kalkerli çamurdan kökenini oluşturmaktadır ve yaklaşık 200 milyon yaşındadır. Roma’daki The Pantheon ve Trajan’s Column ve Michelangelo's David gibi pek çok Rönesans heykelleri beyaz Carrara mermerinden oluşturulmuştur. Michelangelo için, Carrara mermeri diğer bütün taşlardan daha değerliydi.  

Görünüşe göre Carrara’da mermerle inşa edilebilecek her şey mermerden yapılır, normali de bu değil mi? Kelimenin tam anlamıyla, otel odanızın kapısından dışarıya adım attığınız anda, kendinizi bu değerli taşın üzerinde yürüyor bulacaksınız. Olağanüstü yaratımları oluşturmak için mükemmel mermeri arayan Michelangelo’nun yaptığı gibi, onun yürüdüğü vadilerde yürümek tam bir esin kaynağı… 

Carrara’nın mermer taş ocaklarından ve oyuklarından yürüyerek geçebilir (Cave di Marmo), 12. Yüzyıl Mermer Katedralini seyredebilir (Duomo of Carrara), kilisenin ve San Francesco manastırının, Suffragio kilisesinin (Chiesa del Suffragio) buluştuğu küçük sokaklarda kaybolabilir (Chiesa di San Francesco), 1769’dan bu yana sanatın geliştiği ve öğrenildiği yer olan Güzel Sanatlar Akademisi’ne (Palazzo Cybo Malaspina) bugun de ev sahipliği yapan Ducal Palace Malaspina’ya yeşil alanlardaki meydandan (Piazza d'armi) geçerek müdahil olabilirsiniz.Pek çok ilginç bölgeler sadece bu küçük, antik şehir merkezindedir, Madonna Delle Grazie all Lugnola tapınağı, Santa Maria Assunta kilisesi, müzeler, heykeltıraşlık sanat bilim merkezleri ve antikalıklar, ama insan elinden çıkan tarihi sanat eserleri yerine doğanın güzelliklerini görmek isteyenler yüksek dağlara ya da deniz kenarına 15 dakikadan daha az bir zamanda ulaşabilir.

Carrara bütün atmosferiyle yaratıcılığı içine işlemiş – çizimleriyle, resimleriyle ve hemen hemen her sokakta ve patika yollarda göze çarpan sokak sanatıyla eşsiz bir karakter ve büyüye sahip bir şehirdir. 

BULUŞMA YERİ VE ULAŞIM

IUGTE konferansı Ex Mulino Forti’de gerçekleşecektir – konferans ve kongre merkezi Carrara Şehri sosyo-kültürel kurumu tarafından düzenlenmiştir. Yerleşim yeri harita üzerindedir.

Carrara İtalya’nın diğer şehirleriyle tren ve otobüs ulaşım ağı yoluyla geniş bağlantılıdır. 

En yakın uluslararası havalimanları:
Pisa Havalimanı – buluşma yerine 61 km
Floransa Havalimanı – buluşma yerine 118 km
Cenova Havalimanı – buluşma yerine 126 km
Uygun uçuş seçeneklerini SkyScanner aracılığıyla bulabilirsiniz.

Havalimanından “Carrara – Avenza” tren istasyonuna trenle gelebilirsiniz.

Pisa Havalimanından, katılımcılar Carrara’ya trenle gelebilir (“Carrara-Avenza” istasyonuna). Carrara’ya trenle, havalimanı tren istasyonundan (“Pisa Fermata Aeroporto”) direkt olarak ya da Pisa istasyonu “Pisa Centrale” den gelinebilir (havalimanından “Pisa Centrale” istasyonuna uygun otobüs bulunmaktadır). Carrara’ya tren yolculuğu yaklaşık 60 dakika sürmektedir..

Floransa Havalimanından, ilk olarak Rifredi İstasyonuna otobüsle gelebilirsiniz (havalimanına en yakın tren istasyonu – “Firenze Rifredi”) ve “Firenze Rifredi” istasyonundan “Carrara-Avenza” ‘ya trenle gelebilirsiniz. “Carrara-Avenza” ya tren yolculuğu yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir..

Eğer Floransa şehrinden seyahat ediyorsanız, Santa Maria Novella İstasyonundan (“Firenze S. M. Novella”) trenle gelebilirsiniz. Floransa şehir merkezindeki Piazza della Stazione’de yer alan ana tren istasyonudur. “Carrara-Avenza”ya trenle olan yolculuk yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir. 

Cenova Havalimanından, ilk olarak “Genova Brignole” istasyonuna ring servisi (VOLABUS) ile gelebilirsiniz, yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. “Genova Brignole” şehir merkezindeki Piazza Verdi’de yer alan Cenova ana tren istasyonudur. “Genova Brignole”den “Carrara-Avenza” istasyonuna trenle gelinebilir ( trenin özelliğine bağlı olarak, yolculuk 1 saat 50 dakikadan, 2 saat 50 dakikaya göre değişmektedir).. 

“Carrara-Avenza” tren istasyonundan Carrara şehir merkezine nasıl gidilir?

Tren ve otobüs biletleri nereden satın alınır?
Genellikle otobüs biletleri otobüs şoföründen satın alınabilir ya da havalimanlarındaki terminal binasında bulunan otomatik bilet makinelerinden ve tren istasyonu olan yerlerde şehir merkezinde çeşitli yerlerden bilet alınabilir. Tren biletleri tren istasyonlarından ya da internetten TrenItalia web sayfasından satın alınabilir. 

CARRARA’DA KONAKLAMA

IUGTE Konferans katılımcıları için özel indirimli fiyatlar aşağıda belirtilmiştir.
Uygun olan odalar hakkındaki bilgiyi günlük olarak güncelliyoruz.
IUGTE grup konaklama listesini önceden hazırlıyor. Misafirler ödemelerini vardıkları zaman otel resepsiyonuna yapmalıdırlar.  

Carrara şehrinin tarihi merkezinde 15. yüzyıl inşasına yerleştirilmiştir, Otel “Dora” Carrione Nehri yanında yer alır ve konferans buluşma yerine sadece 300m (4 dakika yürüme mesafesinde) dır.  
Haritadan yerleşim yerini görebilirsiniz. 
Tek kişilik oda: 37 Euro. İki kişilik tek yataklı/çift kişilik oda: 32 Euro kişi başı.
Üç / daha fazla yataklı paylaşımlı oda: 27 Euro kişi başı
Suit oda: 70 Euro (tek); 100 Euro (çift).
Kahvaltı fiyatlara dahildir. Ücretsiz Wifi bulunur.
Sanat & Tasarım Oteli "Michelangelo" ****
http://www.michelangelocarrara.it/
“Michelangelo” Oteli, tarihi Carrara şehrinin kalbinde şehir merkezinde ve konferans alanına sadece 450 m (5 dakika yürüme mesafesinde) dir. Yerleşim yerini haritadan görebilirsiniz. Otel, Apuan Alplerine karşı bakan bir teras sunmaktadır. Michelangelo’nun odaları eşsiz bir sanatla orijinal bir şekilde dekore edilmiştir: her oda tüm duvarı kaplayan heykeller ve sanat eseriyle tasarlanmış yağlı boya tablolara sahiptir. Bütün odaları tasarım projelerine dayanılarak döşenmiştir. Tek kişilik oda: 75 Euro. Çift yataklı paylaşımlı ve çift kişilik oda:
89 Euro oda fiyatı 
(44,50 EUR kişi başı). Paylaşımlı üç kişilik oda: 105 Euro oda fiyatı 
(35 Euro 
kişi başı). Kahvaltı fiyatlara dahildir. Ücretsiz Wifi bulunmaktadir.

http://mariposabeb.it/
Yatak & Kahvaltı "Mariposa"
Y&K “Mariposa” Carrara şehir merkezinde yer alır ve küçük bir aile tarafından işletilir. Konferans buluşma noktasına sadece 650 m (8 dakika yürüme mesafesinde) dir. Yerleşim yerini haritadan görebilirsiniz. Otel, üç tek kişilik büyük yataklı (çift kişilik) odaya sahiptir ( çiftler için çift kişilik oda olarak da kullanılabilir) ve iki kişilik iki yataklı odaya sahiptir ( bir oda iki ayrı yataklı; diğer oda bir büyük yataklı ve bir portatif yataklıdır). Her odada banyo, duş, saç kurutma makinesi, TV ve gardırop vardır. Tek kişilik oda: 35 Euro. İki yataklı/çift kişilik oda: 60 Euro oda fiyatı; 30 Euro kişi başı. 
Kahvaltı fiyatlara dahildir. Ücretsiz Wifi bulunmaktadir. 

İlave konaklama seçenekleri linkleri:


IUGTE seyahat programı, konaklama seçenekleri bilgisi ve pratik detayları planlamada size yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.