"Tabiat, Tanrı’nın bir sanatıdır..."
Dante Alighieri

SANTA CROCE MANASTIRI

Holy Croos’un Manastırı olan Santa Croce Manastırı, İtalyan bölgeleri Tuscana ve Liguria 
arasında sınırda yer alan, büyüleyici antik yerleşim yeri Ameglia’ya 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Manastır bölgesi, etrafında ormanlar, doğa parkı, yeşil çimenler ve gözlerden uzak bir sahil bulunan tepede uzanır. Her alanın kendine özgü bir atmosferi vardır. Manastır, nefes kesen bir manzaranın, doğayla buluşmanın ve yaratıcı ilham kaynağının tam yeridir. 

https://plus.google.com/photos/106260149236944790180/albums/6052351997783782289?banner=pwa
Santa Croce Manastırı 1176 yılında kurulmuştur10. Yüzyıldan kalma Kutsal Haç - Bizans Romanesk stiliyle yapılan ahşap İsa tasviri - burada olduğundan, Hristiyan hac yolculuğunda yer tutan ruhani bir özelliği vardır. 
http://en.wikipedia.org/wiki/Dante_AlighieriManastırın adı birçok önemli klasik İtalyan edebiyatı yazarının eserlerinde geçer ve Dante Alighieri gibi önde gelen bir şahsiyetin gözlerden uzak kalmak için kabuğuna çekildiği yer olmasıyla ünlüdür. Konsantrasyon ve yaratıcı ilham kaynağını aramak için tatillerini geçirebilecekleri yer arayışında olan Eugenio MontaleCesare PaveseElio Vittorini ve Giulio Einaudi gibi pek çok İtalyan yazar ve şairin ilgisini çekmiştir. 

Manastır çevresinde bir gezintiye çıkın ve inanılmaz nezih sahil havasının daima tadını çıkarın, çiçeklerin ve bitkilerin hoş kokusunu içinize çekin. Kelimenin tam anlamıyla, doğal eczane ayaklarınızın altında: nane, biberiye, kekik... Yolunuzda palmiyelerle ve tropikal bitkilerle, zeytin, elma ve limon ağaçlarıyla, Japon hurması, üzümler ve hatta küçük bir bambu ağaçlığıyla karşılaşabilirsiniz. Sahile doğru yürüdükçe ağustos böceklerinin sesi ahenkle akıp gider ve havada kaybolur. Ormanın kıvrımlı patikası sizi, tamamen yalıtılmış ve özel olan bölgedeki eşsiz sahile götürecektir. Tam bu noktada dalgaların, rüzgârın sesi ve ihtişamlı doğa birbirine karışır

LIGURIA İLE TOSKANA

https://picasaweb.google.com/106260149236944790180/MonasteroIUGTEArtsVillageItaly?noredirect=1

Bölge, Apuan Aplerinin etkileyici kuşbakışı manzarası, Akdeniz’in gök mavisi sularıyla çevrili canlı tabiatı, en iyi mutfak gelenekleri ve muhteşem sanat mirasıyla ünlüdür. 

Ameglia’da, Piazza della Liberta’ya ayak bastığınızda, Liguria ile Toskana’nın buluştuğu noktadasınız demektir.
  
Ameglia köyü ve bölgesi M.Ö. 4. Yüzyıla dayanan bir tarihe sahiptir. 
O yerin atmosferi ve tam olarak havası antik Roma ve Orta Çağ başlangıç zamanlarının ruhunu hala korur.
Minik daracık sokaklar hala eski zamanlardan kalma ayrıntıları muhafaza eder ve sonsuzluk hissiyatını anımsatır.

ULAŞIM

En yakın uluslararası havalimanları:
Pisa Havalimanı - buluşma yerine 67 km.
Cenova Havalimanı - buluşma yerine 119 km.
Floransa Havalimanı - buluşma yerine 124 km.
Uygun uçuş seçeneklerini SkyScanner aracılığıyla bulabilirsiniz.

Buraya nasıl varılır
Havalimanı ---> Sarzana’ya tren ---> Bocca di Magra’ya otobüs

Havalimanından “Sarzana” tren istasyonuna trenle gelebilirsiniz.

Pisa Havalimanından, Sarzana’ya trenle, havalimanı tren istasyonundan (“Pisa Fermata Aeroporto”) direkt olarak ya da Pisa istasyonu “Pisa Centrale” den gelinebilir (havalimanından “Pisa Centrale” istasyonuna uygun otobüs bulunmaktadır). Sarzana’ya tren yolculuğu yaklaşık 65 dakika sürmektedir. 

Floransa Havalimanından, ilk olarak Rifredi İstasyonuna otobüsle gelebilirsiniz (havalimanına en yakın tren istasyonu – “Firenze Rifredi”) ve “Firenze Rifredi” istasyonundan “Sarzana”ya trenle gelebilirsiniz. “Sarzana”ya tren yolculuğu yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Eğer Floransa şehrinden seyahat ediyorsanız, Santa Maria Novella İstasyonundan (“Firenze S. M. Novella”) trenle gelebilirsiniz. Floransa şehir merkezindeki Piazza della Stazione’de yer alan ana tren istasyonudur. “Sarzana”ya trenle olan yolculuk yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.  

Cenova Havalimanından, ilk olarak “Genova Brignole” istasyonuna ring servisi (VOLABUS) ile gelebilirsiniz, yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. “Genova Brignole” şehir merkezindeki Piazza Verdi’de yer alan Cenova ana tren istasyonudur. “Genova Brignole”den “Sarzana” istasyonuna trenle gelinebilir ( trenin özelliğine bağlı olarak, yolculuk 1 saat 50 dakikadan, 2 saate kadar değişebilir). 

Sarzana tren istasyonundan Bocca di Magra’ya otobüsle gidilebilir.
Tren istasyonundan otobüs durağına yürüyerek gidebilirsiniz ( yaklaşık 450m ya da 5 dk yürüyüş mesafesi). Harita üzerinde detayları görebilirsiniz. 
“Montemarcello”ya doğru giden otobüse binebilirsiniz ( her saat otobüs çalışmaktadır). Sarzana’dan Bocca di Magra’ya otobüs yolculuğu yaklaşık 30dk sürmektedir.

IUGTE arabası /otobüsü grubu Bocca di Magra’dan karşılayacak ve Manastıra götürecektir.

Tren ve halk otobüs biletleri nereden satın alınır?
Genellikle otobüs biletleri otobüs şoföründen satın alınabilir ya da havalimanlarındaki terminal binasında bulunan otomatik bilet makinelerinden ve tren istasyonu olan yerlerde şehir merkezinde çeşitli yerlerden bilet alınabilir. (doğrudan otobüs ya da tren içinden satın alınırsa, biletler biraz daha pahalıdır). Tren biletleri tren istasyonlarından ya da internetten 
TrenItalia web sayfasından satın alınabilir. İtalya’da hem otobüs hem de tren biletleri denetlenir: kart makinesine biletinizi ok yönünde yerleştirmeyi unutmayınız. 

KONAKLAMA & YEMEK

Yaratıcı alan, üç öğün yemek dahil konaklama – Santa Croce Manastır bölgesinde her şey grup için organize edilir.
Katılımcılar gündelik gereksinimlerine kafa yormalarına gerek olmadan yoğun günlerini geçirebilirler. 

IUGTE özel paket ücreti tam pansiyonu kapsar – günlük üç öğün yemek (kahvaltı, öğle, akşam yemeği).
Vejetaryen yemeklerimiz de mevcuttur. 


IUGTE yolculuk programını ve pratik detayları planlamada katılımcılara yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!